Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

O oddelení

Naše oddelenie je umiestnené v samostatnej budove, v ktorej na prízemí sa nachádza ambulancia s čakárňou. Ambulancia je vybavená aj ultrazvukovým prístrojom, čiže v rámci gynekologického aj pôrodníckeho vyšetrenia je možné vykonať aj ultrazvukové vyšetrenie.

Na prvom poschodí je pôrodnícke oddelenie s pôrodnou sálou a novorodeneckým oddelením. Oddelenie má 12 lôžok a dve pôrodné postele.

Na druhom poschodí sa nachádza gynekologické oddelenie s operačnými sálami. Oddelenie má 6 lôžok a 3 lôžka JIS-gyn, ktoré sú súčasťou operačného traktu. Operačné sály sú dve: jedna na otvorené operácie brucha a druhá na endoskopické operácie (laparoskopie a hysteroskopie).

Pôrodnica

Na našom oddelení odvedieme ročne viac ako 600 pôrodov.
Izby na pôrodníckom oddelení sú maximálne trojlôžkové, bunkového systému so sociálnym zariadením.
Okrem týchto štandardných izieb poskytujeme aj jednu jednolôžkovú nadštandardnú izbu s vlastným sociálnym zariadením, TV, rooming-in. Cena tejto izby je 10 € na deň.
Z nadštandardných služieb poskytujeme možnosť otca pri pôrode cena 18 €, bezbolestný pôrod v epidurálnej analgéze. Cena bezbolestného pôrodu je 100 €.
Návšteva v nadštandardnej izbe je možná počas celého dňa.
O Vašu bezpečnosť a pohodlie sa stará skúsený lekársky a sesterský tím. Ide o rodinný typ oddelenia, kde je odstránená anonymita veľkých oddelení chrliacich desiatky pôrodov denne.

Gynekológia

Na tomto oddelení poskytujeme komplexné operačné výkony od najjednoduchších po laparoskopické rozsiahle výkony. Ročne vykonáme cca 100 endoskopických výkonov. Ročne vykonáme cca 500 operačných výkonov.
Ako jedno z mála pracovísk na východnom Slovensku vykonávame širokú škálu endoskopických výkonov okrem onkológie. V rámci minimálne invazívnej chirurgie, okrem základných laparoskopických operácií, vykonávame laparoskopické odstraňovanie materníc rôznymi spôsobmi, laparoskopicky odstraňujeme myomatózne uzly maternice atď.
Izby na tomto oddelení sú: jedna jednolôžková, jedna dvojlôžková, jedna trojlôžková – každá izba má sociálne zariadenie. Jedna jednolôžková izba je nadštandardná – vybavená TV a rádiom. Cena tejto izby je je 10 € na deň.
Na laparoskopickej operačnej sále pracujeme so zostavou firmy WOLF, ktorej súčasťou je digitálna kamera.
Ako sa má pacientka objednať na operáciu a čo si má na ňu doniesť? Pacientka sa musí prísť objednať na operáciu dopredu 7-14 dní, pretože dnes poisťovne musia túto hospitalizáciu schváliť.

Ku operácii potrebuje:

  • odporúčanie na hospitalizáciu od svojho gynekológa
  • onkocytologické vyšetrenie – nie viac ako rok staré
  • interné predoperačné vyšetrenie
  • výsledok výteru z pošvy na kultiváciu a citlivosť

Z pozitív nášho oddelenia, ktoré vyslovujú nami odliečené pacientky, zaznieva najmä spokojnosť so starostlivosťou zo strany zdravotných sestier a pôrodných asistentiek, spokojnosť s úrovňou hygieny, stravy a vytvoreným „domáckym prostredím“.